Мета: розширити й поглибити поняття учнів про здоров'я ; сформувати уявлення про те, що здоров'я значною мірою залежить від них самих; роз'яснити учням, чому держава повинна опікуватися їхнім здоров'ям, і допомогти їм з'ясувати відповідальність держави з цього питання; пропагувати здоровий спосіб життя; допомогти учням сформувати співчутливе і активне ставлення до хворих дітей; розвивати уяву, мислення, творчі здібності учнів.
Обладнання: ілюстративний матеріал (малюнок із коробки вітамінів «Мультитабс», зображення дітей, які займаються спортом» виснажених голодом дітей в Африці, переповненої лікарні, аптеки, де можна купити будь-які ліки, тощо; дві «квіточки-семицві-точки», дві газети — два білих аркуші з написами «Право дитини на здоров'я та допомогу лікаря порушується» (чорним кольором) та «Право дитини на здорове життя та медичну допомогу виконується» (зеленим кольором); роздавальний матеріал (тести «Що треба робити, щоб бути здоровим» і «Чому держава повинна піклуватися про здоров'я своїх дітей», роздруковані аркуші з кросвордом).
Коментар: до початку заняття вчитель малює на дошці овал, а в ньому пише слово «Здоров'я».
Хід заняття
Бесіда.
Що, на вашу думку, означає це слово? (Учитель звертає увагу учнів на дошку, де в овалі написане слово «Здоров'я».)
Які асоціації воно викликає? (Відповіді учнів записуються на дошці: гарно вчишся, читаєш книжку, граєш у м'яча, усміхаєшся, прибираєш кімнату тощо. Потім учитель повинен поставити запитання, яке узагальнює всі висловлені думки.)
Що ж для людини є найдорожчим? (Найціннішим для кожної людини є її здоров'я. Коли ти здоровий, легко впораєшся з будь-якою справою.
Купити здоров'я неможливо, тому його потрібно берегти і зміцнювати.)
А як зберегти здоров'я? (Додержувати розпорядку дня, правильно харчуватися, виконувати правила особистої гігієни тощо.)
Що спричинює нездоров'я? (Невиконання цих правил, паління, вживання алкоголю, наркотиків.)
Слово педагога.
Отже, якщо ви веселі, їсте з апетитом, міцно спите, удень рухливі й спритні, значить, ви здорові. Добре здоров'я — це коли у вас нічого не болить, на уроках ви уважні, старанні, активні. Ви здорові, коли нормально зростаєте, добре себе почуваєте.
Тестування «Що треба робити, щоб бути здоровим».
· Рано лягати спати.
· Займатися спортом.
· Правильно харчуватися. Займатися фізичною працею.
· Мати особисте мило і мочалку.
· Стежити за чистотою свого одягу та взуття.
Слово впедагога.
У Конвенції про права дитини записано, що всі діти світу мають право на допомогу лікарів. Держава повинна опікуватися їхнім здоров'ям, і відповідати за це.
|