Мета: дати уявлення вихованцям про техніку випалювання картин - їх види та практичне застосування в повсякденному житті.
Обладнання: зразки картин; інструменти (випалювач, папір, копірувальний папір, ручка.
Хід заняття.
Основна частина.
1. Розповідь вчителя про техніку випалювання».
Існує багато різноманітних мистецьких захоплень, які цілком можуть стати вашим улюбленим хобі і одне з них - це випалювання по дереву. Це мистецтво відомо нам ще від давніх предків, які за допомогою дерева і розпеченого залізного прута прикрашали свій побут. Перші знайдені предмети випалювання датуються сьомим століттям до нашої ери, з Перу. Є кілька видів випалювання по дереву: пірографія - гаряче малювання, піротипія - гаряче друкування, випалювання за допомогою кислоти або ж тертя на токарному верстаті.
Сьогодні вже можна знайти великий вибір інструментів і підготовленого «полотна» з різних деревних порід для розпеченого малювання, тому вам немає необхідності шукати прути і прутики відповідних розмірів - все вже зроблено для вас. Почнемо з основи під майбутнє творіння. Краще всього під випалювання підходять липа, осика, вільх, груша та береза. Найбільш складно буде працювати з дубом і ясенем. Якщо ви вирішили особисто зрубати шматочок дерева або ж знайшли симпатичний під час прогулянки лісом, то вам необхідно буде виконати наступні операції:
1. Перевірити деревину під випалювання на сухість і наявність дрібних сучків;
|